Życiorys artystyczny
Urodziłem się 3 lipca 1978 r. we Wrocławiu. Ukończyłem Społeczne Integracyjne Liceum Ogólnokształcące AMIGO w klasie o profilu plastyczno-teatralnym we Wrocławiu (matura 1997).
Moim pierwszym znaczącym wyróżnieniem jest medal z brązu otrzymany z rąk Niemieckiego Konsula we Wrocławiu za pracę malarską przedstawiającą starego Wartburga.
W 2001 r. wyjechałem do Holandii, gdzie podjąłem naukę malarstwa i rzeźby w Niezależnym Instytucie Sztuki Vrije Academie w Hadze. Przebywałem tam do roku 2006 prowadząc jednocześnie tam swoją autonomiczną pracownię. Rezultatem studiów była moja pierwsza wystawa zakontraktowana przez profesjonalną galerię sztuki w Hadze.
W 2006 r. z powodów rodzinnych musiałem wrócić do Wrocławia. Podjąłem tu studia na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
W 2007 r. otrzymałem stypendium Erasmusa i Prezydenta miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza na studia zagraniczne w Edinburgh College of Art w Szkocji (jeden rok).
W 2010 r. roku obroniłem pracę licencjacką z malarstwa, a wystawa podyplomowa odbyła się podczas Spotkania Rektorów Akademii Sztuk Pięknych, w Muzeum Ziemi Rawickiej. Następnie podjąłem pracę w Miejskim Domu Kultury Wrocław Krzyki prowadząc zajęcia malarskie dla młodzieży.
W latach od 2009 r. do 2016 r. współpracowałem Daisuke Yoshimoto japońskim tancerzem Butoh i malarzem przy realizacji jego przedstawień w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, Galerii Manhattan w Łodzi, Festiwalu Konfrontacje Teatralne w Lublinie, Barcelonie.
Od 2011 r. do 2016 r. Uczestniczyłem w licznych wystawach malarskich, targach sztuki i występowałem jako prelegent sympozjum w Edynburgu (Edinburgh College of Art.). Moje prace prezentowane były m.in. w Nowym Jorku (instalacja malarska z okazji 400 lecie rejsu z Amsterdamu do Nowego Jorku podróżnika Henrego Hudsona), Niemczech, Holandii
oraz Szkocji.
oraz Szkocji.
W 2016 r. podczas Europejskiej Stolicy Kultury współpracowałem przy projektach niderlandzkich jako artysta malarz.
W 2017 r. podejmuję studia II stopnia na nowo otwartym kierunku Mediacja Sztuki na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Jestem pomysłodawcą, organizatorem i uczestnikiem wydarzenia malarskiego Miasteczko Artystów polegającego na zgromadzeniu malarzy i wspólnym malowaniu w plenerze miasta, impreza odbywa się na Wzgórzu Polskim cyklicznie od 2017 r. pod patronatem Biura Promocji Miasta Wrocławia.
W 2018 r. otrzymuję od Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta propozycje prowadzenia podczas Szkoły Letniej zajęć z rysunku w języku angielskim dla dwóch grup studentów z Korei Południowej Uniwersytetu Kyung Hee University, Seoul College of Art & Design Wydziału Ceramiki.
Od 2017 r. do 2019 r. Współpracuje z Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu, przygotowując ekspozycje stałe oraz aranżację wystaw: fotografa Stefana Arczyńskiego (jestem także autorem projektu okładki jego albumu), scenografki Elżbiety Terlikowskiej i reżysera, aktora mima Andrzeja Leparskiego z okazji retrospektywy dorobku Studenckiego Teatru Gest. Kuratorem tych wszystkich wystaw jest Małgorzata Bruder.
Współpracuję z aktorami mimami: Anną Nabiałkowską, Mariuszem Sikorskim, Katarzyną Sobiszewską jako specjalista od obrazu i montażu filmowego. Efektem tej współpracy są sfilmowane etiudy prezentowane podczas zwiedzania wystaw w Muzeum Teatru.
2019 r. obroniłem pracę magisterską z Mediacji Sztuki w Pracowni Słowa i Obrazu u prof. Darii Mileckiej. Została ona uhonorowana dyplomem uznania Rektora Akademii za jej celujący wynik. Wystawa podyplomowa obrazów, rzeźb i rysunków odbyła się w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego oraz w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia
we Wrocławiu.
we Wrocławiu.
Po ukończeniu edukacji prof. Daria Milecka zaproponowała mi prowadzenia zajęć fakultatywnych Warsztat Mediatora
dla studentów ASP od października 2019 do lutego 2021 r. Później zapanowała pandemia.
dla studentów ASP od października 2019 do lutego 2021 r. Później zapanowała pandemia.
Od 2020 r. posiadam licencję personelu lotniczego na nawigację bezzałogowego statku powietrznego (dron), która jest poświadczona dokumentem wydanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie. Moje zainteresowanie dronem rozpoczęło się już podczas studiów i na mój wniosek zakupu drona uzyskała akceptację szkoły i dron został przez
nią nabyty.
Aktualnie należę do grupy roboczej zajmującej się scenografią polską w ramach Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, pod opieką merytoryczną prof. Dariusz Kosiński, Doroty Buchwald z Instytutu Teatralnego w Warszawie, Roberta Rumasa, scenografa.
nią nabyty.
Aktualnie należę do grupy roboczej zajmującej się scenografią polską w ramach Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, pod opieką merytoryczną prof. Dariusz Kosiński, Doroty Buchwald z Instytutu Teatralnego w Warszawie, Roberta Rumasa, scenografa.